Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Starožitná truhlica

Zbožňovala som tie rána, keď som počas prázdnin u babky sedela v kuchyni oproti hnedej starej drevenej truhlici, o ktorej som si myslela, že skrýva tajný poklad. Starožitná truhlica.

Pod hnedou farbou  truhlice sa miestami objavovali  blankytne modré miesta a na rohoch vykúkalo drevo, čo každému pripomenulo,  že truhlica má svoje najlepšie časy za sebou.  

Dnes sa tomu hovorí patina, resp. pri repasovaní starého dreveného nábytku  v provensálskom, alebo inom štýle  sa  práve o toto snažia docieliť.

Výhodou repasovania a záchrany starého nábytku je to, že si môžete zvoliť   ľubovoľný odtieň farby, techniku a štýl podľa vkusu a vlastného uváženia.        

Starožitná truhlica

„Od pôvodných majiteľov  som sa dopátrala ku vzácnym informáciám o tejto „starej dáme“. Nebude výnimkou v mojich príbehoch, aj ona bude mať svoj „rodný list“, ktorý si určite zaslúži!“

Strožitná truhlica
STR4

Starožitná truhlica

Chcem vám predstaviť  a ponúknuť na predaj  jednu  108 rokov starú truhlicu, ktorej som dala  šancu na nový život. Je neskutočne  praktická, schová kadečo, papuče,  periny, deky, vankúše, hračky, knihy.  

Zachovala som pôvodné železné kovanie,  ktoré som  komplet ošetrila, rovnako  ako aj drevo.

Jej príbeh? Je zvláštny, až smutný… Ale nie vždy je všetko v živote ľahké, veselé a radostné.

Od pôvodných majiteľov  som sa dopátrala ku vzácnym informáciám o tejto „starej dáme“. Nebude výnimkou v mojich príbehoch, aj ona bude mať svoj „rodný list“, ktorý si určite zaslúži!

Na  renováciu tejto starožitnej truhlice som zvolila  kriedovú  farbu  od Annie Sloan  a to výrazný  bordový odtieň Burgundy, zmiešaná so sýto červenou Emperor´s Silk . 

Farby som miešala dovtedy, kým som nebola spokojná s výsledkom odtieňa. Mala som chuť na niečo farebné, netradičné, čo  oživí každý interiér a neprehliadnete to. 

Prečo mať všetko v jednom tóne, keď je na svete toľko farieb a kombinácii?

Je pripravená na nový domov, robiť radosť a hlavne  dobre slúžiť.

Ak vás táto starožitná truhlica oslovila a  máte radi niečo iné, netradičné, nižšie uvádzam jej rozmery a cenu.

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Ďalšie články