Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Provensálska truhlica

Keď sa  povie provensálský štýl, každému sa vybavia levaduľové polia, tá prenikavá levanduľová vôňa, ale aj  teplo domova , ktoré dokáže vyčariť kus starého a veľa krát aj ošúchaného nábytku. Je to v prvom rade o jednoduchosti,  voľnosti, nápaditosti, spomienok a kráse.

Čím je tak  provensálský  štýl čarovný?  Obdivujú ho  a napodobňujú ľudia po celom svete a aj napriek modernej dobe, uponáhľanému spôsobu života, stále  chceme mať doma  kúsok Provensálska, či už nábytku, alebo aspoň doplnkov. Pre mňa znamená provensálský štýl v prvom rade  útulnosť, nestrojenosť  a teplo domova.

Provensálska truhlica
Starožitný nábytok

Provensálska truhlica

Predstavujem vám na predaj vzácnu starú provensálsku truhlicu s precíznym železným kovaním, ktorá bola v minulosti súčasťou majetku. Jej výroba nebola lacná,  preto si tento typ truhlice nemohol dovoliť každý.

Nie je to bežná  stará drevená truhlica, je to kus poctivej roboty starých majstrov a umeleckých kováčov tej doby.

Provensálska truhlica má svoj  zvláštny príbeh, pátrala som hlboko do minulosti a je pre mňa  veľká  vzácnosť, keď  som v tom úspešná. Preto som veľmi šťastná, že som tejto truhlici mohla vystaviť „Jej rodný list*“. 

Pri jej  renovácii sa mi podarilo zachovať všetky jej pôvodné časti, od kovania až po drevo. Zvláštnosťou tejto provensálskej truhlice je to, že drevo bolo a je ochránené hrubou ľanovou látkou, ktorá drevo chránila a zabezpečila to, že truhlica je vo veľmi dobrom stave a drevo zostalo bez poškodenia.

Mám  veľmi rada modrú farbu, preto je modrá,  provensálska. Pripomína mi Provensálsko,  kde takéto truhlice boli súčasťou každej domácnosti. Tento typ truhlice sa nevyužíval na uskladnenie zemiakov a iných surovín, ale ukladali do nej svoje cennosti, aj počas sťahovania. Dala sa bezpečne uzamknúť a vďaka tomu  mali pocit  ochrany svojho majetku.

Budem rada, ak sa stane vašou cennosťou, ak si nájdete pre ňu dôstojné   miesto a bude vám robiť  radosť .

        

Rozmery: výška 55 cm, hĺbka 43cm, dĺžka 86 cm           

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Ďalšie články